25 czerwca 2026

Ciasto kruche z budyniem i owocami

  Cześć kochani !!!!

Tym razem mam dla Was szybkie ciasto kruche  z budyniem i owocami: jagody i maliny . Mam nadzieję że będzie Wam smakować. 


POTRZEBUJEMY

Ciasto 

- 200 g masła 
- 1 łyżeczka cukru z wanilią 
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia 
- 100g  cukru pudru
- 4 żółtka
- 300 g mąki pszennej Szymanowskiej

Budyń 

- 1 i 1/2 budyniu waniliowego
- 3 łyżki cukru
- 600 ml mleka


Owoce 

- 250 g borówek leśnych i 250 g malin ( mogą być mrożone)
- 2  łyżki cukru
- 1łyzka mąki ziemniaczane

Dodatki 

- blaszka o wymiarach  24 cm x 24 cm 
- papier do pieczenia 


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA 


Ciasto 

  1. Do miski dajemy wszystkie składniki na ciasto i szybko zagniatamy 
  2. Formę do pieczenia wykładamy papierem do pieczenia 
  3. Ciasto dzielimy na dwie części: 2/3 wykładamy do foremki a 1/3 zostawiamy do potarcia
  4.  2/3 ciasta wkładamy na 30 minut do lodówki a 1/3 do woreczka i do zamrażalnika też na 30 minut

Budyń 
  1. Budyń gotujemy według przepisu na opakowaniu następnie przelewamy do miski i studzimy
Owoce
  1. W garnku podgrzej owoce z cukrem. Następnie dodaj mąkę ziemniaczaną wymieszaną z odobiną wody 
  2. Mieszaj energicznie aż masa zgęstnieje
  3. Odstaw do wystygnięcia 


EFEKT KOŃCOWY 
  1. Ciasto wykładamy do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia 
  2. Na to wykładamy budyń
  3. Następnie wykładamy masę owocową  
  4. Na koniec  resztę ciasta trzemy na tarce -grube oczka 
  5. Wkładamy do nagrzanego piekarnika 180 stopni C i pieczemy około 40 do 50 minut na złoty kolor


LUBIĘ I POLECAM ♥♥


Jeśli spodobał wam się ten przepis komentujcie , obserwujcie bloga , polecajcie znajomym , odwiedzajcie stronę na facebooku. Słodkie do Słodkiego Facebook oraz na Tik tok Instagramie Słodkie do Słodkiego Instagram








                                                                 Fot Ewa Barciok

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz